Social Media

Social Media

Social Media to jeden z typów mediów, niezwykle popularnych w Internecie. Wzajemne oddziaływanie użytkowników odbywa się na podstawie prostych narzędzi, takich jak strony internetowe czy serwisy społecznościowe. Social Media posługując się technikami WEB, wspomagają użytkowników w funkcjonowaniu w społeczeństwie.

Social Media określane są również jako UGC, czyli user-generated content, a także jako CGM – consumer-generated media. Przekładając to na wolne tłumaczenie, możemy to rozumieć tak, że treść generowana jest głównie przez końcowego użytkownika.

Ten gatunek mediów zawiera w sobie aplikacje internetowe, blogi, fora, serwisy społecznościowe, wirtualne gry oraz inne sieci społeczne, które umożliwiają zarówno kreowanie, jak i wymianę myśli pomiędzy użytkownikami. Z pomocą Social Media odbywa się obopólna interakcja użytkowników – mogą oni podzielić się poglądami dotyczącymi danego produktu, mogą się poradzić czy zaczerpnąć opinii w danym temacie. Obserwując temat Social Media warto również zauważyć, że wykorzystanie sieci społecznych doskonale sprawdza się w strategiach marketingowych oraz sprzedażowych.

Facebook

Facebook aktualnie stanowi najpopularniejszy, a jednocześnie największy serwis społecznościowy, w którym użytkownicy na całym świecie mogą dzielić się informacjami z innymi. Facebook umożliwia również kreowanie grup zainteresowań, a za pośrednictwem wielu aplikacji gromadzi informacje dla wielu przedsiębiorców. Serwis ten łączy w sobie cechy bloga, komunikatora, miejsca, w którym można administrować własne zdjęcia czy listę znajomych.

Większość przedsiębiorców ma świadomość jak potężnym instrumentem jest Social Media. To forma jednej z najbardziej efektywnych reklam w Internecie, szczególnie że opinie konsumenckie komponowane są tutaj przez najbliższych. Dane podawane w styczniu 2014 roku wskazywały, że Facebook zrzesza prawie miliard użytkowników na całym świecie, gdzie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 9 milionów odbiorców (liczba ta ciągle rośnie!).

Każdego dnia zarówno najmniejsze firmy, jak i największe światowe marki budują reklamy, które docierają do potencjalnych Klientów. Utworzenie Fanpage’a niesie ze sobą mnóstwo korzyści, ponadto przekładając się na ogromne możliwości marketingowe. Profil marki bądź instytucji na Facebook’u umożliwia nawiązywanie stabilnych relacji z Klientem, pozwala na informowanie go o promocjach, nowościach czy nadchodzących wydarzeniach.

Google+

Google + to wdrożony przez firmę Google serwis społecznościowy. Jego niekonwencjonalność polega na tym, że znacznie różni się od pozostałych portali, których możliwości mogliśmy poznać do tej pory.

Atutem Google+ jest błyskawiczna perspektywa dotarcia do przypuszczalnego Klienta, dzięki czemu nasze usługi możemy propagować tylko i wyłącznie w ustalonej grupie docelowej. Serwis Google+ wdrożył podział użytkowników na grupy, co przekłada się na to, że jedne treści mogą być upublicznione rodzinie czy znajomym, kolejne pracownikom, a jeszcze inne przedsiębiorcom czy Klientom.

Głównym założeniem Google+ jest uproszczenie w kwestii dzielenia się informacjami i refleksami w sieci. W wyniku tego są Państwo w stanie promować swoje produkty i usługi, dostają Państwo możliwość wzbogacenia ich o zdjęcia i filmy wideo. Jeżeli chodzi o Google+ to z portalu społecznościowego, stał się on właściwie portalem biznesowym.

Twitter

Twitter jest kolejnym serwisem społecznościowym, a jego działalność polega na usłudze mikroblogowania.

Zarejestrowany na Twitterze użytkownik może wysyłać i odczytywać tak zwane tweety. Tweet jest krótką wiadomością o długości maksymalnie 140 znaków, która wyświetlana jest na profilu autora wpisu oraz widoczna jest dla użytkowników, którzy obserwują dany profil. Twitter daje możliwość tagowania (znak kratki # przed słowem czyni to słowo hashtagiem) oraz odpowiadania innym użytkownikom (@nazwa_użytkownika = odpowiedź).

Twitter stał się wyjątkowo modny wśród elit i jest bardzo chętnie wykorzystywany przez osoby publiczne, w tym m.in. przez dyplomatów, dziennikarzy, celebrytów czy polityków. Swoje profile na Twitterze posiadają również gazety, czasopisma, instytucje państwowe czy firmy.

Instagram

Instagram to serwis społecznościowy oparty na hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie (w tej chwili dostępna jest na systemy operacyjne Windows Phone, iOS oraz Android). Instagram umożliwia użytkownikom robienie zdjęć i filmów, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych.

Z uwagi na specyfikę działań marketingowych prowadzonych na Instagramie, strategia działania każdorazowo ustalana jest indywidualnie na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu.

LinkedIn

LinkedIn to międzynarodowy serwis społecznościowy, specjalizujący się w kontaktach zawodowo – biznesowych. Na chwilę obecną w Polsce z LinkedIn korzysta blisko 3 milony użytkowników.

Statystyczny użytkownik tego największego profesjonalnego portalu społecznościowego ma 34 lata lub więcej (60 proc.), wyższe wykształcenie (74 proc.) i podejmuje decyzje biznesowe (80 proc.).

Dzięki LinkedIn profesjonaliści, którzy mają dłuższy staż zawodowy mają doskonałą szansę, aby wyprzedzić młodszych kolegów po fachu, którzy w gruncie rzeczy mogą być bardziej biegli w stosowaniu wirtualnego marketingu, jednak nie mają tak dużego doświadczenia i potencjalnie o wiele większych możliwości biznesowych. Profil na LinkedIn pozwala te przewagi konkurencyjne pokazać.

Zakres działań obejmuje m.in.:

  • unikalne strony landing pages
  • sprawianie nadzoru i kierowanie kontem
  • organizację promocji, konkursów (koordynacja, prace programistyczne)
  • wdrażanie kampanii reklamowych

Profesjonalny profil to świetna inwestycja, która bez wątpliwości przyniesie oczekiwane rezultaty. Social Media umożliwia nawiązanie walki z konkurencją i przekłada się na utarcie nowoczesnego wizerunku firmy, której zależy na innowacyjnym dialogu z Klientem.

Obsługujemy również inne platformy społecznościowe, wedle chęci i zapotrzebowania naszych Klientów.

Oferty pakietowe dostępne są na naszej Platformie Zamówień - store.mediaprojectgroup.com
Potrzebujesz indywidualnej oferty? Napisz do działu handlowego - handlowy@mediaprojectgroup.com

Newsletter

Akceptację "Politykę prywatności"